Starší příspěvky

  • expand2021 (103)
  • expand2020 (187)
  • expand2019 (145)
  • expand2018 (126)
  • expand2017 (49)

Nechte hněv stranou (Erasmus+)

Šablony 2

Obecní úřad

Žák

Učitel

Milé děti z Broučků! 

Je před námi opět doba, kdy se nějakou chvíli neuvidíme, ale věřím, že to rychle uteče. Mezitím si můžete všímat, jak se zima najednou ztrácí a přichází krásné jaro plné kvítí.  O jaru bychom si zrovna ve školce povídali. O tom, které kytičky jsme již venku objevili, jak se jmenují, naučili bychom se novou básničku a různě si s nimi pohráli. A protože my se sice nevidíme, můžete Vaše objevy sdílet se svými rodiči. Klidně prozkoumat kytičku pod lupou.  

Určitě máte doma také nějakou encyklopedii, kde je můžete vyhledat a společně s rodiči si o ni něco přečíst. Nebo se můžete podívat na toto video, kde jsou první jarní kytičky a zkusit je pojmenovat. S prvními jarními kytičky vylétají také včelky z úlů a jejich nektar mají moc rády.  

https://www.youtube.com/watch?v=oMTZ9aVx8-8

A jak to vypadá u Vás na zahrádce? Už jste zahlédli první sněženky? Pojďte se s námi naučit její básničku: 

Jsem sněženka, bílý květ  

z jara budím tento svět.  

Zpod sněhu se deru ven, 

pojď sluníčko, zahřej zem. 

 

A až si budete chtít zatančit, zaběhat či jakkoliv poskočit, vytáhněte maminku, tatínka, brášku nebo sestru a pusťte si písničku „Jaro dělá pokusy“ . Pěkně se u toho zahřejete, zadovádíte a určitě si u toho užijete i legraci až budete vymýšlet, kdo vše se v písničce ještě může radovat.  

https://www.youtube.com/watch?v=JEC-LU3qs-k 

Těším se na Vás opět ve školce! 

                              p.uč. Marcela