Starší příspěvky

  • expand2021 (104)
  • expand2020 (187)
  • expand2019 (145)
  • expand2018 (126)
  • expand2017 (49)

Nechte hněv stranou (Erasmus+)

Šablony 2

Obecní úřad

Žák

Učitel

Týdenní plán od 8. 3. 2021

Milé děti,

Moc vás všechny s paní učitelkou Míšou zdravíme a doufáme, že se máte dobře. Protože už jste předškoláci, posíláme vám pracovní listy na tento týden. Doufám, že máte vytištěný list s čísly, holčičkou a chlapečkem a máte splněných prvních pět úkolů a vybarvených prvních pět okýnek s čísly. Tento týden vás čekají úkoly, pomocí kterých si procvičíte vše, co by měl předškolák zvládat – procvičíte zrak, sluch, počítání, kde je nahoře, dole, ale i vlevo a vpravo. Procvičíte i ruku, nezapomeňte si tužku vždy chytit „do zobáčku“ 😊. Na konci týdne byste měli mít hotovo celkem pět pracovních listů a na listu s holčičkou a chlapečkem vybarveno celkem deset okének. Tyto listy si prosím zakládejte a doneste po otevření do mateřské školy, bude vás čekat malá odměna.

I když to tak teď venku nevypadá, pomaličku se blíží jaro. Sluníčko má čím dál větší sílu a začíná ze studené země vytahovat první kytičky a semínka. Určitě někteří z vás pomáhají doma se sázením semínek. Posílám vám o semínku jednu pohádku, až se na ni podíváte, můžete ji zkusit povyprávět mamince nebo tatínkovi a namalovat obrázek:

Pohádka Křemílek a Vochomůrka – Jak zasadili semínko https://www.youtube.com/watch?v=z6VGOa1YR0U&ab_channel=MsOsiolek

Můžete si zkusit také zasadit semínka, zrovna jako Křemílek a Vochomůrka.

Budete na to potřebovat:

  • Kelímek nebo mističku
  • Trošku vaty
  • Semínka řeřichy

A co s tím? Jako první si kelímek můžete ozdobit. Pak dáte na dno kelímku trošku vaty a nalijete trošičku vody. Nakonec nasypete semínka a dáte na okno, aby řeřicha měla světlo.

Když ji budete pěkně zalévat, určitě vám taky takhle pěkně vyroste. Můžete ji pak sníst jen tak, nebo si s ní ozdobit třeba chleba s máslem 😊.

Posílám vám taky naše známe cvičení, třeba pomůže přivolat sluníčko:

POZDRAV SLUNCI

Než mi ráno začne školka, postavím se jako hora.

 S nádechem mi ruce vzhůru kreslí oblouk jako duhu.

Sluníčko, teď se ti klaním, podívám se ke svým dlaním.

Skočím a v ten okamžik zpevním se jak jezevčík.

Jako kočka po ránu nahrbím se, protáhnu.

Mlíčko z misky posnídám, v kobře záda rozhýbám.

Syčím, hlavou otáčím a divit se nestačím.

Jak krásně mi půjde dnes protáhnout se jako pes.

Dopředu jak žába skočím, nohy propnu, nebo skrčím.

Ruce duhu malují, já se rovnám ve stoji.

A pak dlaně pomaličku zvedají se ke sluníčku.

Zdravím ho, pevný jak hora. Krásný den všem, školka volá!

A pro zájemce posílám ještě něco navíc: 

paní učitelka Daniela