Starší příspěvky

  • expand2021 (105)
  • expand2020 (187)
  • expand2019 (145)
  • expand2018 (126)
  • expand2017 (49)

Nechte hněv stranou (Erasmus+)

Šablony 2

Obecní úřad

Žák

Učitel

Aktivity pro žáky školní družiny (15. – 19. 3.)

Vážení rodiče, milé děti. Moc vás všechny s paní vychovatelkami zdravíme a doufáme, že jste zdraví a máte se dobře. Věříme, že nebude dlouho trvat a začneme se opět potkávat ve škole. Do té doby vám budeme na web školy vkládat aktivity a nápady na tvoření pro vyplnění volného času.

Kdybychom byli tento týden v družině, mluvili bychom o knížkách, pohádkách. Vyrobili bychom si záložku do knihy. Svou záložku můžete zkusit vyrobit doma. Budete potřebovat: papírovou čtvrtku, nůžky, lepidlo, pastelky nebo fixy, kousky barevného papíru, samolepky, kousek vlny. Postup: na papír si nakresli tvar záložky, můžeš si vymyslet i svůj tvar nebo obrázek. Záložku vystřihni, vymaluj (polep kousky barevného papíru, nazdob samolepkou) dle své fantazie. V dolní části záložky vystřihni malou dírku a protáhni jí kouskem vlny, zavaž na uzel. Foto1 Foto2

Další aktivita se točí kolem pohádek. Pozorně se podívej na obrázky v řádku a řekni, se kterou pohádkou obrázky souvisí. Uhodneš je všechny? Poté si jednu pohádku vyber a povykládej ji sourozenci nebo rodičům. Starší žáci mohou pohádku i nakreslit. Foto

A aby se rozhýbalo i tvé tělo, hláskuj písmena ve svém jméně a postupně dělej cviky, které jsou u nich napsané. Pokud se ti to zdá málo, nebo máš krátké jméno, pokračuj příjmením. Foto

Na procvičení myšlení si můžete vyluštit SUDOKU (v řádku, sloupci a ohraničeném místě se písmeno, číslo nebo vzor může opakovat jen jednou).

SUDOKU pro 1. třídu

SUDOKU pro 2. třídu

A pro starší děti anglické SUDOKU

Příjemnou zábavu a hodně, hodně zdraví a pohody vám za celou školní družinu přeje vychovatelka Jana Klečková.