Starší příspěvky

 • expand2021 (112)
 • expand2020 (187)
 • expand2019 (145)
 • expand2018 (126)
 • expand2017 (49)

Nechte hněv stranou (Erasmus+)

Šablony 2

Obecní úřad

Žák

Učitel

Aktivity pro žáky školní družiny (6. – 9. 4.)

Pozdravuji vás děvčata i chlapci. Máme tu první dubnový týden a ten bychom mohli přivítat nejenom zpěvem, ale i tancem. Na začátek se rozhýbeme pomocí rozcvičky a hned po ní si zatančíme taneček s prvky zumby.  Až se vrátíme do školy, zatančíme si ho všichni společně. Když budete mít čas a chuť, můžete si vyrobit nádobu na drobnosti. Budete potřebovat prázdnou skleněnou nádobu například z kávy, papírový ubrousek s obrázkem, tekuté lepidlo (Herkules), nůžky a plochý štětec. Postup: z ubrousku oddělíte vrstvu s obrázkem. Na sklenici nanesete slabou vrstvu lepidla (jenom tam, kde nalepíte ubrousek), na ní nalepíte obrázek a jemně uhladíte pomocí prstu. Poté nanesete slabou vrstvu lepidla i na obrázek (velmi opatrně) a necháte zaschnout. Nádobku můžete použít třeba jako stojan na pastelky, ukrýt různé panáčky, lego nebo jiné poklady. pomůcky hotový výrobek Tentokrát mám pro vás přichystanou výzvu. Zkuste splnit všech 15 úkolů. 

 1. pomoz s prací na zahradě
 2. vynes odpadkový koš
 3. proběhni třikrát zahradu pozpátku
 4. ukliď si pokoj
 5. zazpívej jarní písničku
 6. poslouchej zpěv ptáků: ráno i večer
 7. najdi petrklíč, pampelišku, podběl
 8. vyfoť fotografii do školní soutěže
 9. najdi hnízdo
 10. vylož nákup
 11. dotkni se květu tulipánu
 12. nachystej svačinu rodičům
 13. najdi žížalu nebo motýla
 14. přivoň si k hlíně a rannímu vzduchu
 15. každý den se směj

Určitě to hezky zvládnete. Ve škole si řekneme, jak vám to šlo. 

vychovatelka Jana Klečková