Dotace

Starší příspěvky

Jazyková učebna

Obec Stará Ves n. O.

Biologická olympiáda – okresní kolo a krásné 2. místo

Dne 30.3.2023 proběhlo v Ostravě – Porubě okresní kolo biologické olympiády kat. D (žáci 6. a 7. tříd). Letos se této soutěže zúčastnilo 18 žáků, a to nejen za základních škol, ale také z gymnázií. Naši školu reprezentoval žák 7. třídy – Hynek Boháč. Vedl si moc dobře. Během měsíce vypracoval vstupní úkol na téma klíčení hrachu a ve čtvrtek ho na soutěži čekaly 3 úkoly. Musel se prokousat záludnými otázkami v testu, v laboratoři pak pomocí mikroskopu pozorovat části rostlin a zaznamenat správné odpovědi a na závěr byla poznávací zkouška z vystavených rostlin a živočichů. Po sečtení všech bodů se Hynek umístil na krásném 2. místě a v květnu nás bude reprezentovat v kole krajském. Gratulujeme a budeme držet palce. Foto

Eva Dohnalová, Jana Boháčová