Archiv roku: 2024

Plán akcí pro mateřskou školu na měsíc květen 2024

Plán akcí pro mateřskou školu na květen 2024

Činnosti ve školní družině

Čas dětí je ve školní družině naplněn rozmanitými činnostmi. Kromě zájmových činností, které jsou zaměřené na pohyb, výtvarní a hudební výchovu, dramatizaci, řeší děti kvízy, šifry a hlavolamy. Pravidelně čtou knížky, časopisy, využívají interaktivní tabuli a šicí stroje, ale také mají prostor pro volnou hru s kamarády a relaxaci. Některé z činností můžete vidět na foto.

Jana Klečková

Kroužky školní družiny

Značný počet dětí pravidelně navštěvuje kroužky školní družiny. Patří sem pohybový kroužek, kroužek šikovné ručičky a kroužek vaření. V pohybovém kroužku jsou na programu četné pohybové hry a soutěže, ale i relaxace po cvičení. V kroužku šikovné ručičky děti tvoří, malují nejrůznější krásné výtvory. V kroužku vaření děti připravují pečené, nepečené, slané i sladké jídla a svačinky. Jak se dětem v kroužcích líbí, můžete shlédnout na foto šikovné ručičky, foto vaření, foto pohybový kroužek.

Jana Klečková

Informace ze ZUŠ Brušperk

Banner text

Základní umělecká škola Jožky Matěje Brušperk přijímá nové žáky ke studiu pro školní rok 2024/2025. Talentové přijímací zkoušky se konají ve dnech
20. a 21. května 2024 v prostorách ZUŠ v Brušperku. Pokud máte zájem přihlásit své dítě, přihlašujte se on-line přihláškou na www.zusbrusperk.cz do 15. května. Bližší informace k talentovým zkouškám naleznete na webových stránkách školy.

Začínáme s aplikací Twigsee

Vážení rodiče,

od pondělí 29. 4. 2024 začínáme používat aplikaci Twigsee. Tato aplikace má za úkol usnadnit administrativu v mateřské škole a také Vám, rodičům, usnadnit omlouvání vašich dětí, sledování informací ze školy a celkovou komunikaci se školou.

Tato aplikace byla zvolena také proto, že koresponduje s aplikací Bakaláři, kterou budete používat, až Vaše děti nastoupí k povinnému školnímu vzdělávání. Dalším důvodem je, že elektronická dokumentace v mateřských školách bude od roku 2025 povinná.

V pondělí 29. 4. 2024 tedy budete elektronicky vyzváni k přihlášení do této aplikace a poté už můžete nejen omlouvat své děti elektronicky, ale také sledovat dění ve školce, prohlížet si fotografie, dozvídat se, co Vaše děti ve školce čeká, co zažily nebo co budou na další dny potřebovat.

Od tohoto data bude používání aplikace Twigsee spíše zkušební, od září 2024 pak ji budeme spolu s Vámi už používat “naostro”.

Věříme, že až se s aplikací seznámíte, usnadní Vám nejen komunikaci se školou, ale pomůže Vám připravit se na používání podobné aplikace v základní škole.

Děkujeme za pochopení a spolupráci a přejeme Vám, aby Vám používání aplikace pomohlo šetřit čas i starosti.

Den v přírodě Broučci

Dopoledne v Černém lese - 26. 4. 2024

Volby do školské rady

Vyhlášení voleb do školské rady z řad zákonných zástupců

Nabídka pracovního místa

Základní škola a Mateřská škola Stará Ves nad Ondřejnicí, příspěvková organizace přijme na plný úvazek školníka/školnici s nástupem od 1. 7. 2024. Své životopisy zasílejte na email: skola@zs-staravesno.cz, poštou nebo osobně nejpozději do 3. 5. 2024. Informace na telefonu 774 848 880 nebo 591 142 210.

Divadlo loutek Ostrava – odjezd už v 7:30 !

divadlo loutek

Zápis do 1. ročníku pro školní rok 2024/2025

U zápisu pro školní rok 2024/25 bylo 33 dětí. Předškoláci tak mají za sebou první zkoušku. Dvěma dětem byl udělen odklad povinné školní docházky, dvě žádosti o odklad ještě byly podány. 29 dětí bylo k základnímu vzdělávání přijato. Všechny děti to zvládly na výbornou, některé se zpočátku trošičku styděly, ale všechny se usmívaly a s úsměvem na tváři si na závěr převzaly dárečky.  Nyní si ještě užijí poslední měsíce v mateřské škole se svými paními učitelkami, kterým patří poděkování za přípravu všech předškoláků.

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2024/25