• expand2021 (105)

Archiv roku: 2020

Opatření od 4. 1. 2021

Vážení rodiče,

od 4. 1. 2021 se výuka řídí 5. stupněm PES, tzn. je povolena pouze osobní přítomnost žáků 1. a 2. tříd základní školy. Výuka probíhat dle normálního rozvrhu hodin platného od 1. 9. 2020. Jen hodiny tělesné výchovy a hudební výchovy budou nahrazeny jinou činností, za příznivých podmínek pobytem venku.

Ostatní třídy budou mít distanční výuku dle nastavených pravidel a synchronní online hodiny budou dle tohoto rozvrhu. (online hodiny jsou barevně vyznačeny). Požadavky ostatních předmětů, které nejsou zahrnuty v synchronní výuce budou umístěny na Komens nebo Teams.

Mateřská škola je normálně v provozu na obou budovách od 4. 1. 2021. (Pokračování textu…)

Advent v družině

Tak, jako každý rok, i letos si žáci v družině krátili adventní dobu různou činností. Vyráběli drobné dárky, dekorace k výzdobě školy či domova. Přáníčka, vyrobená dětskou rukou určitě potěší obdarované. Z mnoha aktivit, které proběhly v družině, bych ráda zmínila výtvarnou minisoutěž na téma: S čerty nejsou žerty. Žáci tvořili z různých materiálů, různými technikami.

Pochutnali si na vlastnoručně připraveném ovocném salátu, či vystavěli věž téměř po strop. Zdobení vánočního stromečku proběhlo zcela originálně. Všechno, včetně ozdob ze sádry, si děti vyrobily samy.

Dříve než se podíváte na naše aktivity, dovolte, abychom Vám popřály krásné Vánoce a zdraví, štěstí a spokojenost v roce příštím. Foto

Vychovatelky: Jana Klečková, Anita Golková, Alena Klečková

Erasmus „NECHTE HNĚV STRANOU“

Dovolte, abych vám přiblížila další kroky v našem projektu, který pokračuje i v této obtížné době.

Všechna setkání byla prozatímně zrušena a posunuta, jakmile to situace dovolí. Povedlo se nám uspořádat 2x online setkání, abychom si ujednotili úkoly a zároveň zůstali v kontaktu.

Připravila jsem krátké nahlédnutí k práci s žáky ve škole i online. Foto

Hana Cholevová

Vánoční přání

Den v přírodě u Berušek

denBe

Vánoční besídka u Hvězdiček

Vánoční besídka u Sluníček

Vánoční besídka u Broučků

Vánoční besídka u Berušek

Přírodovědný klokan online

Žáci osmého a devátého ročníků se tradičně zúčastnili soutěže přírodovědný klokan. Vzhledem k epidemiologické situaci forma soutěže proběhla on-line. Otázky byly z oborů matematiky, chemie, přírodopisu, fyziky a zeměpisu. Tento test žáci vyplňovali 45 min. Nejúspěšnější řešitelé: Veronika Slaná (8.třída), Jan Bohoněk (8.třída) a Dominik Chalupa (9.třída).

Dohnalová, Boháčová