Vítej jaro!

Začátek jara byl u nás ve školní družině velice pestrý. Jeho začátek děti zahájily výrobou lapače snů, záložek do knih, leporela či malé knížky. Při vycházkách a pobytu venku jsme pozorovali probouzející se jarní přírodu. Ta nám byla inspirací při tvoření a malování obrázků s jarní tématikou. Denně nás provázel tanec, pohybové i vědomostní hry, pobyt venku. Hráli jsme i hry s padákem a děti si užily relaxační masáž pomocí míčku za doprovodu relaxační, klidné hudby. Společně s dětmi jsme zdobili velikonoční vajíčka, do kterých si děti následně zasadily řeřichu a osení. Vyrobily i Paní jara, která konečně vyhnala zimu pryč. Pěkně se dětem podařilo vyrobit si zvířecí pokladničky. Starší děti si vyzkoušely zdobení kraslic pomocí roztaveného vosku. Pomáhaly i s tvořením dárků budoucím prvňáčkům k zápisu. Jak se dětem dařilo se můžete podívat na foto a foto 2.

V nejbližších dnech nás kromě běžných aktivit čeká povídaní na téma tradice a symboly Velikonoc, venkovní bojovka Hledání pokladu, pečení perníčků, návštěva paní knihovnice Daňkové z obecné knihovny, školní akce Vítání jara  a projektový den s odborníkem na téma 1. pomoc. Máme se na co těšit!

vychovatelky školní družiny