Dušan má Xixu a Xixa má talent

Ve čtvrtek 27. 4. 2023 proběhl 12. ročník tradiční talentové soutěže Dušan má Xixu a Xixa má talent. Letošní pirátská porota: p. uč. Kurková, p. Koblížka, K. Palagyiová a O. Štibora to vůbec neměla lehké. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: jedotlivci a skupiny. Zpívalo se, tančilo, recitovalo, hrálo na hudební nástroje, viděli jsme mažoretku, parkour a gymnastky. Naprosto perfektní vystoupení všech soutěžících. Trému a rozpaky vystřídal po hodnocení poroty a potlesku diváků  úsměv na tvářích soutěžících. Celou soutěží nás provázeli moderátoři Katka Dostálová a Matěj Bartoš, kteří pak společně se spolužáky 9. třídy vyplnili svým vystoupením přestávky, kdy se porota radila.

Skvělí byli úplně všichni, ale ohodnocena jako v každé soutěži byla první tři místa.

Kategorie jednotlivci:

  1. místo – Elen Štěpánová – píseň Na bieleho koňa
  2. místo – Markéta Marejková – mažoretka
  3. místo – Klára Křenková – píseň Sadila, sadila

Kategorie skupin:

  1. místo – Elen Štěpánová a Valentýna Slámová – gymnastika
  2. místo –  Anna, Velímová, Amálie Holaňová, Lukáš Pělucha – kytara, zpěv, Stánky
                  Tomáš Buchta, Jakub Lyčka – parkour
  3. místo – Klára Jarecká, Natálie Rybová – flétna, zpěv Běžela ovečka, tanec

Poděkování patří všem účinkujícím za vytvoření pohodového odpoledne. Foto