Dotace

Starší příspěvky

Jazyková učebna

Obec Stará Ves n. O.

Pythagoriáda

Dne 18.10. na naší škole proběhla jako každý rok matematická soutěž Pythagoriáda, které se účastnil celý druhý stupeň i s 5. ročníkem. I tento rok jsme se moc těšili. Ale bohužel 45. ročník této především logické soutěže neproběhl standardně. Organizátoři letos nedostali finanční podporu z MŠMT, a proto oficiálně soutěž na rok 2023 zrušili.

Naše škola se však rozhodla pokračovat v každoroční tradici a uspořádali jsme alespoň školní kolo bez možnosti dalšího postupu. Mezi postupující by se zařadili všichni s minimálním počtem 9 bodů z 15.

Naši nejúspěšnější počtáři a logikové jsou Viktor Jančák (10), Sofia Pallo a Jakub Hyneček (9) a Ema Müllerová, Martina Hutěčková a Gabriel Korbel z 5. ročníku, Bruno Jankovič (9), Lukáš Piačin a Jáchym Bartoš a Jakub Lyčka z 6. ročníku, Ondřej Pilát a Anna Velímová, Amálie Holaňová, Tobias Jiří Bartoš, Daniel Dvorský, Martin Dohnal a Elen Korbelová, Simona Jančáková, Matěj Raška a Lukáš Filgas ze 7. ročníku, Lenka Folvarčná a Markéta Marejková, Veronika Hýlová a Dita Zimová, Filip Palička a Hynek Boháč z 8. ročníku a Michal Kantor, Jan Ligenza a Denisa Otáhalová a Marek Koval a Jiří Polášek z 9. ročníku.

Všem účastníkům blahopřejeme.

Lucie Pilátová