Cykloturistický kurz 8. ročníku

Minulý týden od 10. do 12. 6. proběhl cykloturistický kurz pro žáky 8. ročníku.

Počasí nás nejprve škádlilo, ještě v noci před odjezdem vydatně pršelo. Nakonec se však umoudřilo a celou cestu na Ostravici bylo příjemně pod mrakem. Cesta se neobešla bez menších komplikací, ale nakonec všichni ve zdraví dojeli. Ubytování v chatkách TJ Sokol Ostravice i strava v místní restauraci byly skvělé.

Úterní výlet na Lysou horu jsme absolvovali za krásného slunného počasí. Tento výšlap žáky zřejmě zas tak moc neunavil, protože se celý podvečer věnovali míčovým sportům a večernímu opékání špekáčků s poslechem, zpěvem, a dokonce i tancem táborových písní.

Vydařený výlet jsme zakončili bohužel deštivým návratem. Ráno jsme vyjížděli za jemného mrholení, které cestou sílilo do vydatného deště. Naštěstí vybavení účastníků bylo skvělé a teplá sprcha a následný odpočinek zajistily 100% účast na následujícím výletu do Osvětimi.

Děkujeme za pěkně strávené chvíle. Foto                                                       

Lucie Pilátová a Leoš Havránek