Hledej pramen vody 2022

Dne 3. 6. 2022 se třída 5.A zúčastnila velkého finále soutěže ostravských škol Hledej pramen vody 2022 na slezskoostravském hradě. Tato soutěž se koná každoročně, my se jí pravidelně účastníme a jednotlivé školy plní úkoly v teoretické části po dobu tří měsíců. Organizátorem je společnost Ostravské vodárny a kanalizace a.s. Cílem soutěže je seznámit děti zábavnou formou s vodou. Náš tým Vodnáři z 5.A se aktivně zapojil a já všechny za jejich snahu velmi chválím.

Po úspěšném splnění úkolů jsme obdrželi pozvánku na finále soutěže, kde vybrané pětičlenné družstvo plnilo úkoly praktické části. Pro ostatní byl připraven bohatý program, jako například hrajeme si s vodou – profesor Einstein, kabaretní představení a soutěže, nafukovací hrady, parkurový workshop, koně a poníci, malování na tváře, virtuální stánek policie atd. Počasí nám přálo, a i když jsme nezvítězili, toto dopoledne se nám velmi líbilo. Foto

Sylva Janečková