Berušky v březnu 2023

Náš první školní výlet velkým autobusem. Všichni jsme měli připravené batůžky s pitíčkem, dobrůtkami a hurá do autobusu! Jízda autobusem nám trvala 45 minut a do Rožnova jsme dojeli v 9 hodin. Ve vestibulu muzea jsme nejdříve posvačili školkovou svačinku, napili se a vyrazili jsme do Valašské dědiny. Tam jsme se procházeli mezi dřevěnými chaloupkami, koukali na různé hospodářské vybavení a chaloupky. Pozdravil nás také silným hýkáním i oslík v ohradě. Paní průvodkyně nás čekala na půl cesty v dědině, a dovedla nás do jedné chalupy, kde nás čekali kamarádi z Broučků a tetičky. Ty nás usadily ve světnici na lavice a nabídly nám čerstvě upečené jidášky polité medem, ochutnali jsme, a pak jsme spapali dobrůtky z domova. No a poté jsme pokračovali v procházce dále.